Наступна новина > < Попередня новина

Небезпечні «жителі» лісу.
26.07.2019 11:11 - давність новини: 29 дн.


 

    На дворі спекотне літо, тож при кожній можливості ми намагаємось виїзджати з родиною за місто, на природу, до лісу. Але природа та гарна зелень довкола — це не лише свіже повітря та приємна прохолода, але й комахи: шершні, оси, бджоли, джмелі.
  
 Потрібно пам’ятати під час таких прогулянок про обережність. Особливо у густих старих лісах. Адже саме в таких лісах живуть шершні. Останнім часом почастішали випадки, коли людина вмирала після одного-єдиного укусу шершня, оси або бджоли. Це відбувається, якщо виникає алергічна реакція організму на отруту, а частіше від необізнаності наших громадян в питанні першої допомоги та правильному поводженні в таких випадках. Отрута шершня вражає кровоносну систему, знижуючи внутрішньосудинний тиск і зменшує швидкість кровообігу. Шершні прикріплюють свої „паперові” гнізда до гілок дерев або будують їх у розколах та дуплах. Важливо знати , що нападають вони тільки в дуже роздратованому стані, тому не варто навмисно їх турбувати.

   Жалить шершень досить боляче порівняно з бджолами. Причина тому – значний розмір тіла і немаленький розмір жала. Перша реакція на укус найчастіше проявляється в почервонінні ділянки шкіри, яке нерідко супроводжується набряком і навіть опіком. Через дві-три години людина може відчути на собі подальші ознаки інтоксикації у вигляді нудоти, підвищенні температури тіла, запамороченні, ознобі та підвищеному потовиділенні. Нездужання може виникнути у всіх людей в більшій чи меншій мірі. У дітей та осіб, що мають схильність до алергії, як правило, наслідки укусу більш яскраво виражені. Досить небезпечні укуси шершня в голову і великі судини, через які отрута швидко поширюється по організму і доходить до головного мозку, а потім швидко поширюється по всьому організму.
   Лісівники Державного Підприємства « Проскурівське лісове господарство» не з чуток знають , яку небезпеку несуть з собою укуси шершнів. І саме тому хотіли б нагадати всім мешканцям нашої області основні правила першої допомоги при укусі шершнів.

Важливо відразу після укусу відійти на безпечну відстань і уважно оглянути місце укусу. Хоч шершні не залишають жало, в шкірі може залишитися його частина. Якщо це сталося, потрібно обережно видалити жало. Щоб уникнути зараження небезпечними інфекційними захворюваннями необхідно промити місце укусу милом і обробити спиртовмісним дезінфікуючим розчином. Якщо людина вперше зіткнулася з укусом шершня, лікарі радять прийняти антигістамінний препарат, щоб уникнути розвитку алергічної реакції та її наслідків.

За медичною допомогою обов’язково слід звернутися, якщо: самопочуття потерпілого різко погіршується, місце укусу червоніє і набрякає, сталося кілька укусів, постраждалий схильний до алергій різного роду. Ні в якому разі не можна сильно натискати на місце укусу в спробі вийняти жало та розтирати ужалене місце – таким чином отрута розподілитися по сусідніх тканинам .
   Шановні відвідувачі лісу, пам’ятайте : головне – не втрачати час. Якщо ви помітили, що ваш стан різко погіршується, то необхідно якомога швидше викликати швидку допомогу. Адже, як відомо, краще можливі наслідки попередити, ніж лікувати.